Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moderní je nekouřit

6. 11. 2009

Souhlasíte s tím, aby bylo v Pravidlech užívání domu zakázáno kouření na bytových balkónech a společných lodžiích, aby nedocházelo k obtěžování ostatních obyvatel domu a ke znečišťování bezprostředního okolí domu?

 

Obrazek

Nebo rádi uléháte v ložnici příjemně "vykouřené" sousedem, který si zapálil na balkóně?

 

 

Příspěvky, které nebudou k danému tématu a jen znepřehlední diskusi, budou smazány.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Kouření a třepání koberčků

Novotní, 12. 4. 2010 22:00

Jsem kuřák, a proto bych uvítal, a tímto také vyzývám další kuřáky, abychom chodili společně kouřit AŽ k popelnicím a brali pod pažu rovnou s sebou na vytřepání koberečky i sousedům. Ale teď vážně. Možná by stačilo řešení, aby si kuřáci pořídili na balkon popelík nebo sklenici na nedopalky. Připadá mi tato diskuze naprosto vyčerpávající a absurdní, protože berme v potaz, že máme již pod balkony druhé frekventované parkoviště, které daleko více znečištuje ovzduší a prostředí našich balkonů.

kouření

4depress@centrum.cz, 30. 3. 2010 11:01

Kouření

Zahradníček , 21. 2. 2010 9:54

Doporučujeme :
-ve společných prostorech domu nekouřit
- v bytech a na balkonech dle uvážení uživatele, ale neobtěžovat ostatní - viz. Pravidla užívání bytu.

Zákaz kouření

Štancl Luboš, 9. 2. 2010 14:33

Jsem zastánce nekouření jak ve společných prostorech, tak i na balkónech či lodžiích. Několikráte v diskuzi padla zmínka o toleranci. Souhlasím s tím , aby tolerance patřila k základním principům soužití a současně dodávám, nechť kuřaci tolerují nekuřáky a zdrží se požitku z kouření vždy a všude tam, kde to nekuřáky obtěžuje.

Zákaz kouření

Ligocki R., 28. 12. 2009 13:03

Jsem zhnusen. Po zkušenosti, kdy naši ,,spolubydlící" házejí žhavé nedopalky z balkónu na kolemjdoucí, procházející po chodníku,(zřejmě pro zábavu) jsem pro zákaz kouření i na balkónech. Stačí se podívat na nedopalky pod balkóny.

Zákaz kouření

Šrámkovi, 6. 12. 2009 19:45

Nesouhlasíme s kouřením ve společených prostorech. Budeme tolerovat kouření na balkonech a společných lodžiích.

Zákaz kouření

Vlčková Hana, Vlček Miroslav, 5. 12. 2009 15:03

Nesouhlasíme s kouřením ve společných prostorech panelového domu.
Souhlasíme s kouřením na balkónech a společných lodžiích.

zákaz kouření

Hana Veselá , 1. 12. 2009 16:56

I když jsem sama nekuřák, a cigarety nemám vůbec ráda, nevím jak by se toto dalo řešit. Opravdu záleží na ohleduplnosti kuřáků.Zakazovat tyto věci si myslím je zbytečné.Každý kuřák by se měl nad sebou zamyslet.

zákaz kouření

Ivana Zouharová, 1. 12. 2009 11:05

Jsem tolerantní vůči kuřákům. Pokud však někdo klepe popel z balkónu a místo do popelníku hází zbytky cigaret pod balkóny, s tím souhlasit nemohu. Ještě bych něco podotkla ke třepání koberečků. Jelikož se u lodžií natáhly sítě, nezbývá než třepat kobereček z balkónu. Nemyslím si však, že by tímto obyvatelé našeho domu nějak výrazně narušovali soužití a nepořádek okolo domu.

Moderní je nekouřit

Haládikovi, 27. 11. 2009 20:05

Všimli jste si někdy, že ten kouř do vaší ložnice nejde z balkónu pod vámi, ale z otevřeného okna zakouřeného obýváku či jiné místnosti pod vámi? A co uděláme ?

Neměli bychom raději řešit jiné, důležitější věci? Např.zavírání vchodových dveří? Nejen proto,že tím chráníme svůj majetek, ale i proto, že se nám začaly v některých patrech na parapetech lodžií objevovat použité stříkačky? A kde se tam asi vzaly ?

Kouření

Ševčík, 26. 11. 2009 17:16

Se zákazem kouření na balkonech a společných lodžiích také souhlasíme. Jsme nekuřáci. V letních měsících otvíráme dceři na spaní ventilačku a několikrát se nám stalo, že po chvíli měla v pokojíčku vzduch jako v hospodě. Připomněl bych ale také názor, který zazněl na schůzi z úst pana Čejky. Ono to není jen o kouření ale také o vytřepávání věcí z balkónu, jako například koberečků, kůží, bot atd. S tím lze také jen souhlasit.

Kouření

Ligocki R., 26. 11. 2009 15:46

Protože bydlíme v horním patře, vyčicháme si veškeré pachy v baráku., zvláště večer. Kdyby kuřáci měli ohled, nemuselo by se kouření zakazovat.

Kouření

Bártovi, 26. 11. 2009 10:05

Jsme celá rodina nekuřáci a rozhodně bychom byli proto, aby se nekouřilo. Doma to také pociťujeme. Ale nemyslíme, že je to tak jednoduché.Pro lidi, pro které je kouření součástí životního stylu, kteří se podobně jako my zmohli konečně na lepší bydlení a těší se, že se konečně posadí na " svůj balkon" ke kávě... a teď budou do konce života chodit za barák? Zkusme třeba rok apelovat na jejich ohleduplnost a serioznost, že nám nebudou popel házet na hlavu, foukat nám ho do oken a vůbec nám tím otravovat život...,když to nepomůže a stížnosti budou převažovat, tak potom třeba za rok touto dobou řekněme své "NE"

Neobtěžujte obyvatele domu kouřením

Jelínkovi, 20. 11. 2009 9:09

Pasivní kouření nás obtěžuje, zejména v letních měsících máme ložnici i dětský pokoj plný zápachu z kouření, který přichází otevřenými okny. Souhlasíme s tím, aby se nekouřilo na balkónech ani společných lodžiích.
Kuřák, který si zapálí cigaretu ve svém bytě si ji lépe vychutná a také ušetří, protože mu ten kouř déle vydrží.

I tolerance má své meze

Petr MAREK, 15. 11. 2009 5:35

I přes to že jsem nekuřák, snažím se být tolerantní vůči těm, kteří mají cigaretu jako denní potřebu. Nicméně pokud mi budou nadále házet nedopalky na balkon, ať si kouří doma v obývacím pokoji.

zákaz kouření na balkonech

René MÜLLER, 14. 11. 2009 11:02

Urcite souhlasim se zakazem koureni na balkonech.Za prve mam casto popel na balkone od nekoho jak kouri nade mnou a taky casto nenam naladu dychat ten dym z cigaret co se hrne casto do bytu otevrenym oknem.Dalsi vec ze jiz 2 x mi malem spadla na hlavu horici cigareta a obcas to spadne taky na balkon.Jiste budou kuraci soptit ale to ze to dychaji at je pouze jejich vec a netahaji do toho ostatni co maji radi zdrave prostredi.

moderni je nekourit

Bradáčová, 7. 11. 2009 9:24

ano ja s tim souhlasim. aby se na bytovych balkonech nekourilo,za jedno pada to na zabradli,davam uspavam dcerku na balkone,a vecer mame pootevrene okno a jde tam smrad s cigaret